راه اندازی و نصب گیت فروشگاهی RF

راه اندازی و نصب گیت فروشگاهی RF :  برای نصب گیت فروشگاهیRF ، یکی از مسائل کلیدی که وجود دارد، تداخل است. در این مورد، تداخل، یعنی گیت فروشگاهی A، در عملکرد گیت فروشگاهی B اختلال ایجاد می کند. با این حال، این تداخل زمانی اتفاق می افتد که نزدیکی هر دو فروشگاه 5 تا 20 متر است و دزدگیر فروشگاهی استفاده شده از هر دو فروشگاه از تکنولوژی RF استفاده می کنند.

نصب گیت فروشگاهی RF

در زیر پارامترهایی هستند که با این تعاملات مواجه می شوند:

  • هر دو گیت فروشگاهی از همان پهنای باند فرکانس استفاده می کنند.
  • مقدار شعاع میدان مغناطیسی تولید شده توسط یک یا هر دو گیت فروشگاهی
  • دو سیستم  گیت فروشگاهی نصب شده از یکدیگر جدا شده اند

حساسیت گیرنده ها به ابعاد برچسب ها و نویز بستگی دارد.

برای از بین بردن تداخل احتمالی گیت فروشگاهی RF، زمان استفاده از  دزدگیر فروشگاهی ، به جای استفاده از گیت های تک فرکانس،از گیت های فروشگاهی چند فرکانسی استفاده می شود.

نصب گیت فروشگاهی RF

گیت فروشگاهی چند فرکانس بدان معنی است که این دستگاه می تواند در بیش از یک محدوده فرکانس عمل کنند، ،برای مثال دستگاه با فرکانس مختلف 8، مگاهرتز، 3MHz، MHz5، MHZ 2 می توانید در یکی از فرکانس های گفته شده است عمل کند ، در حالی که مدل های تک مدل در یک باند فرکانس می تواند بدون هیچ تغییری ساخته شود و می تواند با یک برنامه پیش برنامه ریزی شده کار کند. در این حالت، اگر تداخل ناشی از فرکانس آن باشد، نصب کننده گیت فروشگاهی یا یکی از افرادی که در فروشگاه آموزش دیده اند، می تواند فرکانس و قدرت دستگاه را برای غلبه بر تداخل تنظیم کند.

اگر تغییر فرکانس گیت فروشگاهی حل شود، همانطور که در کار هسته RFID شرح داده شده است، تمام تگ های فروشگاه باید تغییر، که هزینه زیادی خواهد داشت. برای جلوگیری از این، ما ارتباط قانونی بین نصب کنندگان این سیستم RF و نصب وجود دارد که اجازه نمی دهد آن را با سیستم دستگاه های مجاور تعارض کنیم و همیشه باید دستگاه را که تازه نصب شده است، سازگار کنیم. به هر حال، این نوع فن آوری RF می تواند حل شود.

در نهایت باید اشاره کرد که مدل های دیگری از این نوع گیت های فروشگاهی RF وجود دارد که در آن نوع فرستنده و گیرنده آنتن به یک اصطلاح (MONO) ادغام می شوند. استفاده از مونو شایع تر است، زمانی که عرض درب فروشگاه کوچکتر از اندازه واقعی برای نصب گیت فروشگاهی RF است، معمولا شعاع عملیات مونو بیش از یک متر نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *