نصب و راه اندازی گیت فروشگاهی AM و EM

نصب و راه اندازی گیت فروشگاهی AM و EM

نصب و راه اندازی گیت فروشگاهی AM و EM :  تمامی گیت های فروشگاهی AM با هر مدل و هر سازنده در فرکانس 58 کیلوهرتز کار می کنند و در این صورت تمام برچسب های AM نیز در این فرکانس استفاده می شود. در استفاده از این گیت های فروشگاهی قابل توجه است که گیت های فروشگاهی با یکدیگر تداخل فرکانسی پیدا می کنند که این مشکل می تواند به سادگی حل شود.

نصب و راه اندازی گیت فروشگاهی AM و EM

نصب گیت فروشگاهی AM

اگر ما می خواهیم مبنای کار را در نظر بگیریم، اگر گیت فروشگاهی شما از نوع AM باشد، گیت فروشگاهی A را در نزدیکی گیت فروشگاهی B قرار می دهیم و از لحاظ زمان توزیع گیت فروشگاهی A و گیت فروشگاهی B به طوری متفاوت است که اگر  گیت فروشگاهی A بخاطر عبور تگ اعلان هشدار کند ، در این صورت تداخل موجب ایجاد آلارم توسط گیت فروشگاهی B می شود. به منظور حل این مشکل، هر دو گیت فروشگاهی دقیقا در همان زمان، آنها پالس های خود را منتشر می کنند، که در اصطلاح می گویند این هماهنگ سازی همزمان. گزینه های هماهنگ سازی در تنظیمات دستگاه وجود دارد. که با سادگی می توان با انجام این تغییرات این مشکل را حل کرد.

نصب گیت فروشگاهی EM

گیت فروشگاهی EM اغلب در اروپا استفاده می شود و اروپایی ها اغلب این نوع گیت فروشگاهی را نصب می کنند. فرکانس کار این گیت فروشگاهی به طور معمول روی KHz 3 تنظیم شود. گیت فروشگاهی EM، بر خلاف فن آوری های RF و AM، که می توانند در حالت تک آنتن نصب شوند، اغلب در حالت دو آنتن نصب می شوند. گیت فروشگاهی EM دارای ابعاد بزرگتر از دو فناوری RF و AM است.

یکی از مهمترین ویژگی های گیت فروشگاهی در مورد تکنولوژی تگ ها و برچسب هاست ، که علاوه بر کوچک بودن، می تواند چندین بار فعال و غیرفعال شود. یکی از کاربردهای تگ های EM که قبلا ذکر شد استفاده از گیت فروشگاهی در کتابخانه هایی است که کتاب را به عنوان امانت قرض می دهند.

قبل از اینکه کسی بخواهد کتاب را تحویل دهد مشخصات کتاب توسط متصدی کتابخانه ثبت شده است. سپس، در دستگاه  کتاب را به منظور غیرفعال کردن برچسب قرار دهید و سپس فرد از گیت فروشگاهی عبور کند. هنگامی که کتاب فردی به کتابخانه بازگردانده می شود. پس از اینکه کتاب توسط متصدی ثبت مجدد شده و مشخصات کتاب تحویل داده شد چک می شود ، کتاب را بر روی دستگاه غیر فعال کردن کتاب بازبینی می کند و آن را فعال می کند و کتاب را در قفسه خود قرار می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *