نصب گیت های فروشگاهی در کنار درب های فلزی

نصب گیت های فروشگاهی در کنار درب های فلزی : در این مقاله ما می خواهیم در نظر بگیریم که آیا می توان یک گیت فروشگاهی را برای کنار درب فلزی نصب کرد. به طور کلی، درب فلزی به چندین نوع تقسیم می شود.

  • درب هایی که همه فلز هستند.
  • درب هایی که فقط بخشی از آن ها فلزی می باشد.
  • درب هایی با قاب فلزی .

نحوه نصب گیت های فروشگاهی در کنار درب های فلزی

مهمترین محدودیت این است که بگوییم وقتی بدنه آنتن ساخته شده از فلز است، موجب ایجاد امواج الکترومغناطیسی می شود. یعنی اگر گیت فروشگاهی یا گیرنده در پشت همه درهای فلزی نصب شده باشد، دیگر نمیتواند برچسب ها و تگ ها را شناسایی کند. درب های تمام فلزی می تواند گیرایی امواج تگ را از بین ببرد، از طرف دیگر ، اگر درها به طور کامل فلز باشند، جذابیت آنتن را کاهش می دهند. این کار می تواند توانایی های آنتن گیرنده را از بین ببرد، به این معنی که آنتن کار نمی کند و قطعه بی ارزش سیم می شود.

نصب گیت های فروشگاهی در کنار درب های فلزی

 

در تمام انواع گیت های فروشگاهی ، هنگامی که موقعیت آنتن فرستنده در پشت درب فلز قرار گرفته است، ما موضوع را از نظر زاویه فرستنده بررسی می کنیم، یعنی زمانی که درب فلزی باز است، مانعی برای فرستندگان از رسیدن امواج به برچسب ها می شود و به همین دلیل تگ ها و لیبل ها هیچ پیامی از فرستنده دریافت نمی کنند، و هنگامی که هیچ پیام دریافت نمی شود، باعث می شود که گیت های فروشگاهی دیگر کار نکنند.

الگوهای فرستنده گیت فروشگاهی

به نظر می رسد که هنگام نصب گیت های فروشگاهی در کنار درب های فلزی ، الگوی فرستنده بسیار مشکل ساز است. از آنجایی که آنتن طراحی شده برای فرستنده یک آنتن فعال است، یعنی می تواند به طور دائم قدرت الکتریکی را در فضا ایجاد کند. و هنگامی که درهای فلزی به صورت مماسی به آنتن های فرستنده قرار داده می شوند ، درصد امواج باید منتشر شود، یعنی به صورت امواج سطحی در یک درب فلزی و درصد امواج از طریق انعکاس فلزات به آنتن های فرستنده بازگشت می شود. آنتن های فرستنده به مدار های برق متصل می شوند، یعنی زمانی که امواج معکوس می شوند، آنتن های فرستنده به یک نوع جریان الکتریکی تبدیل می شوند، به این معنی که امواج خروجی به مدار بازگردانده می شود و آسیب جبران ناپذیری را به مدار قدرت وارد می کند.

درب هابی که تقریبا یک چهارم از آنها فلزی است

در نصب گیت فروشگاهی در کنار درب فلزی ، همانطور که در بخش قبلی  در رابطه با درب های فلزی اشاره کردیم . حالا، ما می خواهیم به این درب هایی نگاه کنیم که فقط بخش کوچکی از آنها فلز هستند. همانطور که می دانید، اگر فقط بخشی از درب فلزی باشد، تاثیر آن بر عملکرد آنتن کمتر است. از آنجا که ویژگی های آنتن به گونه ای است که  برخی از آن ها بسیار بهتر از سایر گیت های فروشگاهی مانند EM کار می کنند.

با این حال، گیت های فروشگاهی RF در مجاورت درب های فلزی کار نمی کنند و حتی ممکن است به علت حساسیت بالا آنها به گیت های فروشگاهی AM آسیب برساند. به این معنی که وقتی درب باز و بسته به طور مداوم، جریان بازگشت باعث آسیب جدی به مدار قدرت گیت می شود و باعث می شود عملکرد آن از بین برود. اما در حالی که آنتن مدارهای برق و قدرت به سرعت و با مقاومت بیشتری نسبت به جریان طراحی شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *